Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

# 1 GOLD – ZLATO

Kategórie: Blog,Otcov dom vo svete

413417919_640

Čo to mám na dlaniach? Vyzerá to ako zlatý prach! A vidím, že spolužiačka z Nórska rovnako. Dlane sa nám lesknú zlatom. „Najprv som si myslela, že to bude možno tým novým šampónom?“ – hovorí mi, ale ľudí z ligotavými dlaňami je okolo nás viac ….

Deň bol už od rána taký zvláštny. Plný očakávania. Ten pocit, že zažijem niečo skvelé. Moje prvé stretnutie dobrovoľníkov v Healing rooms, teda v miestnostiach uzdravenia v zbore Bethel na severe Californie kde teraz žijem. Nebo na zemi. Tímy dobrovoľníkov sa jednoducho modlia za ľudí a ich choroby, akékoľvek fyzické problémy, aby ich Boh uzdravil. Najprv sa pripravujeme všetci, celý tím spoločne. Cítim, že Boh je tu, cítim jeho prítomnosť. Skladajú ruky na moje dlane, uvoľňujú Ducha svätého a zrazu si na nich všimnú malé kvapky – možno pot? Ale ja sa na dlaniach nikdy nepotím. „Máš na rukách kvapky oleja“ – hovoria – pozri, To je olej! Wow! Môj prvý dnešný zázrak!

V miestnostiach uzdravenia vidia a cítia niektorí ľudia zázraky  hneď. Napríklad môžu zrazu hýbať rukou ako ešte pred chvíľou nemohli, alebo urobiť predklon, či sa postaviť z vozíka. Pamätám si na príbeh dievčaťa, čo je so mnou na škole – tiež prišla do Healing rooms, aby sa modlili za jej obličku. Lekári jej ju chceli vybrať, v obličke mala vraj doslova dieru a druhá bola tiež chorá. Ešte pred operáciou chcela prísť do Bethelu a modliť sa za uzdravenie. „Potrebujem novú obličku!“ – povedala tým, čo sa za ňu išli modliť. „Nová oblička? To pre Boha nie je žiadny problém!“ Ako sa modlili, cítila nával tepla, vedela, že v oblasti obličiek sa niečo deje. Po následnej kontrole lekári zistili, že už žiadnu operáciu nepotrebuje. Obe obličky boli úplne zdravé.

Keď hovorím príbehy o uzdravení, čo som zažila alebo čítala, niektorí ľudia sú nedôverčiví. Prečo je potom toľko chorých ľudí? Prečo potom Boh neuzdraví všetkých? Príčin môže byť veľa. Ja len viem, že On vie. On vie, prečo veci časuje po svojom tak, ako ich časuje. A ja zasa viem, že aj keď nie sú uzdravení všetci, mnohí uzdravení sú. A tiž, že pri každej úprimnej modlitbe, ktorá je od srdca sa niečo deje, aj keď to nevidíme hneď. Neexistuje totiž modlitba bez účinku.

Prešla som „tréningom“. Túžim sa modliť za uzdravenie a vidieť, ako Boh koná. Preto som tu. Zvedavá. Plná nadšenia. Očakávajúca zázrak.  Stojím tu v tíme asi 4 ľudí a začíname. Povzbudzujeme sa, usmievame, cítiť tu toľko radosti, nádeje, súcitu, lásky. Asi takto to vyzerá v nebi… V miestnosti je takýchto tímov, teda menších skupiniek veľa, každý na niekoho skladá ruky a modlí sa. Všetci sa usmievajú. Duch svätý je evidentne prítomný a koná. Každú chvíľu niekto od radosti zakričí či poskočí – bol práve uzdravený! Je to také dojemné a úžasné, že keď prichádza starší muž, za ktorého sa ide modliť náš tím, privádza ma to až k slzám. Má choré obličky.

Skladáme ruky na jeho chrbát v oblasti obličiek a spolu s ostatnými sa modlíme. Prehlasujeme nad ním zdravie, „sťahujeme“ nebo na zem. V nebi nie sú choré obličky! Modlím sa za uzdravenie a zrazu cítim takú spolupatričnosť a súcit. Muž cíti v oblasti obličiek náhle teplo. Veríme, že Boh koná a uzdravuje a že mu to neskôr pri kontrole potvrdí aj lekár. Môj hlad po Bohu a po jeho zázrakoch rastie. Túžim, aby použil moje ruky a moju modlitbu k uzdraveniu. Rozprávam sa s ním, hovorím mu „áno“. Chcem s ním spolupracovať nech cezo mňa koná.

Ďalší muž – problém s ramenom. Keď sa za neho modlíme, vyhŕknu mu do očí slzy. Bolesť ustupuje a on môže ramenom znovu hýbať. Bolesť sa zo stupňa bolesti 10 zmierňuje na stupeň 4 ako nás informuje. Vidím, že keď sa niekoho Boh dotkne, Duch svätý pôsobí až tak, že ho cítiť fyzicky. Napríklad ako náhle teplo, radosť, či veľmi príjemný pocit. Modlíme sa za viacerých. Po niekoľkých hodinách ľudia odchádzajú. Niektorým sa zmenil život od základu, už nebudú žiť s bolesťou, chorobou, boli uzdravení. Niektorých sa dotkla obrovská láska. Uvedomujem si, že môj život s Bohom je nadprirodzený.

A keď sme už na konci a s celým tímom hovoríme o dnešných uzdraveniach, v mikrofóne niekto hovorí: dnes mali niektorí z nás na dlaniach zlatý prach! Takto sa zjavuje Božia sláva! Wow wow wow! Nechápem a vlastne chápem zároveň. Som šťastná. Dojatá.

Príbehy ako tento zažívam každý deň. Môj život sa obrátil úžasne bláznivo naruby. Nadviazala som s Bohom úplne nové spojenie – úprimný vzťah. Prekvapuje ma stále viac a život s ním je každý deň totálne dobrodružstvo.

Viac nabudúce 🙂

Slavka

Redding (California)

 

Autor:editor1

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.