Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

Akútna pomoc ľuďom bez domova

Kategórie: Naše aktivity,Zo života spoločenstva

homelessAko iste viete, tento víkend sa má výraznejšie zmeniť počasie a malo by začať mrznúť. Táto situácia je pre ľudí bez domova, ktorým slúžime život ohrozujúca. V najbližších dňoch by sa na podnet primátora p. Nesrovnala mal v Bratislave zriadiť stanový tábor, aby ľudia žijúci na ulici mali šancu prežiť.

 

Je to akútna situácia, v ktorej by sme sa chceli ako kresťania aktívne zapojiť a pomôcť. Radi by sme pomohli so zabezpečením teplej stravy pre ľudí, ktorí budú v stanovom tábore nocovať. Jedná sa o 7 dní, v ktorých by sme zabezpečili 25 litrov polievky každý deň – pravdepodobne od začiatku budúceho týždňa. Rovnako by sme chceli pomôcť výdajom oblečenia a zabezpečením hygienických potrieb.

Okrem stravy, ktorú treba zabezpečiť, by sme vás chceli teda poprosiť o pomoc s týmito vecami:
-zber hygienických potrieb nutných do stanového tábora – šampóny, tekuté mydlá a uteráky
-zber teplého šatstva (spodné prádlo, zimné bundy, ponožky, rukavice, čiapky, topánky)
-zber sviečok pre ľudí v núdzi na Zátiší
Prosím, ak by ste vedeli poslať túto prosbu ľuďom vo vašej cirkvi a vedeli by sme tieto veci nazbierať na službu budúci týždeň (a určite aj neskôr počas tejto zimy), bola by to veľká pomoc.
Prosím tých, ktorí by boli ochotní niečo doniesť, alebo sa zapojiť do varenia, aby ma kontaktovali na t. č. 0948 115 515.
Prosíme vás aj o modlitby a otvorené srdcia do služby týmto ľuďom.

Ďakujeme za vašu vernosť a ochotu slúžiť

Lenka Antalíková

Autor:Vladimír Žák

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.