Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

Ahoj drahý syn & dcéra Otcovho domu,

v prvom rade Ti veľmi pekne ďakujeme za tvoju dôveru, ktorú si nám prejavil/a, keď si sa zapísal/a do jedného z kmeňov Otcovho domu. Veríme tomu, že je pred nami krásne obdobie, kedy bude môcť byť každý jeden z nás aktivovaný v duchovných daroch a do plnosti života autentických Ježišových nasledovníkov, ktorí sa učia milovať Boha, milovať ľudí a žiť život v Božej prítomnosti, láske a MOCI!
Ak si domácim OD a zatiaľ si sa do kmeňa nezapísal, môžeš tak spraviť vyplnením tohto krátkeho formulára.

Pôvodne sme vám chceli predstaviť zloženie kmeňov už 13. decembra, ale keďže viaceri z vodcovského tímu boli chorí, rozhodli sme sa presunúť to na začiatok januára (10.1.2016). V nedeľu sme v OD hovorili aj o tom, že my ako Žákovci kmeň mať NEBUDEME. Videli sme to tak, že to bude najlepšie, aby sme mohli slúžiť Otcovmu domu ako celku. Kmene budú na začiatok teda tri (Bargeroví, Kustroví, Bodnároví) s tým, že Martinka a ja budeme rotovať medzi vami, aby sme sa mohli venovať hľadaniu Pána, vyučovaniu a uvolňovaniu ďalších služobníkov.

Ďakujeme Ti za to, že si v tom s nami. Ježiš si nás nepovolal budovať Mu dav ani fanúšikov. On si nás povolal, aby sme budovali synov & dcéry, ktorí sa neskôr stanú duchovnými otcami & matkami pre ďalších synov & dcéry…:-) To je základ učeníctva!

PREČO KMENE?
Pretože cirkev je RODINA a každý z vás je príliš vzácny a dôležitý na to, aby bol len niekde stratený v dave.  Nefungujeme spôsobom, že „však pastor to vyrieši…však pastor to nestíha…však pastor sa so mnou stretne.“ Namiesto toho budujeme kultúru vzájomnej úcty & lásky, kde o sebe navzájom vieme a zaujímame sa o seba. Predstava pastora ako superhrdinu, ktorí „vyrieši moju manželskú krízu…“ alebo „pôjde so mnou každý týždeň na kávu“ nie je ani biblická a ani správna, pretože vedie človeka v spoločenstve k závislosti na jednom človeku a pastora vedie často k vyhoreniu:-( Rola pastora a ďalších vedúcich je zmocňovať ďalších pre dielo služby (Efežanom 4) a vytvárať zdravú štruktúru & kultúru vzájomnej starostlivosti, kde je o každú ovečku postarané:-)

Dole nájdeš odpovede na niektoré z otázok, ktoré sa nás ohľadom kmeňov pýtate:

Aký majú KMEŇE význam?
Kmene slúžia na:
– osobný rast & aktiváciu tvojich duchovných darov
– budovanie vzťahov
– zasahovanie hľadajúcich & evanjelizáciu
– spoločnú službu podľa pomazania

AKO DLHO BUDEME SPOLU V KMENI?
Našou víziou pre Otcov dom je MULTIPLIKÁCIA. V rámci každého kmeňa (ak Pán dá) budú teda časom vznikať nové a nové MISIJNÉ KOMUNITY. (MS) Každá MS bude teda spolu po dobu 6-12 mesiacov na konci ktorých sa budeme opäť multiplikovať. MS bude kľúčové miesto, kde budeš môcť pozvať svojich susedov, kolegov, spolužiakov & hľadajúcich priateľov.

KDE SA BUDEME STRETÁVAŤ?
Veľa ľudí dnes musí prekonať kopu predsudkov, ak má prísť niekam „do cirkvi.“ Dobrou správou však je, že TY SI CIRKEV. Ľudia prichádzajú „do cirkvi“ vždy, keď sa  stretnú s tebou:-). Z praktickej stránky – málokto má problém prísť na návštevu k tebe domov, kde by mohol stretnúť tvojich ďalších priateľov. Málokto má problém prijať pozvanie na opekačku, alebo na výlet, kde budú (mimochodom) aj tvoji kamoši z Otcovho domu:-)…“A čo je to ten Otcov dom?“ začnú sa postupne pýtať… „A kto sú títo ľudia… Prečo sú k nám takí milí…?“ A zrazu ani nevieš ako a tvoji susedia & priatelia zažijú Božiu lásku skrze naše vzťahy a to, že prídu medzi nás do Otcovho domu bude už len ako ‚čerešnička na torte.‘:-)

OTVORENÉ OBÝVAČKY
Každá rodina z nášho vodcovského tímu vám otvára nielen svoje srdcia, ale aj svoje domovy a chladničky :-), kde sa budeme môcť spolu stretávať. Kreativite sa však medze nekladú a preto, ak  budeš mať lepší nápad, kde sa môžete stretnúť (v prírode, u vás doma, v rakúskych alpách u vás na chate:-)…v službe núdznym, atď…tak ho určite ponúkni:-)

Som vďačný Bohu za zborové budovy a verím, že Pán má aj pre Otcov dom svojim časom aj svoje miesto, ktoré bude slúžiť celému mestu! Ako by však cirkev fungovala, ak by nám naše budovy zobrali? Verím tomu, že potrebujeme vybudovať siete, ktoré dokážu „zachytiť ľudí“ a postarať sa o nich, aj keby sme budovu nemali. V tom prípade bude naša budova skvelým bonusom, ale nie PODMIENKOU toho, aby cirkev fungovala a napredovala. Niečo podobné sa mimochodom stalo prvej cirkvi, keď bol v roku 70 nl. zničení chrám a cirkev sa začala stretávať po domoch. Bolo to paradoxn obdobie jej najväčšieho rastu, kedy rástla prioritne po domoch. A okrem toho…niektoré z najrýchlejšie rastúcich hnutí vo svete nefungujú vďaka veľkým budovám (čínska cirkev, Južná Amerika), ale vďaka zdravým štruktúram.

KEDY SA BUDEME STRETÁVAŤ?
V prvej fáze (od januára) budú stretnutia kmeňov prebiehať každú druhú nedeľu vždy od 10:00 do 12:00 a budú v určitej intenzite nahrádzať aj naše spoločné stretnutia. (jednu nedeľu budeme všetci spolu a tú ďalšiu v kmeňoch). Neboj sa – naše spoločné stretnutia sú pre nás veľmi dôležité a neplánujeme s nimi skončiť:-) Na určitý čas však chceme vyslať signál, že „TOTO JE PRE NÁS DÔLEŽITÉ“ a preto ak si ľudia hľadajú miesto, kde by sa mohli len tak v nedeľu „skryť v dave“, tak pocítia, že Otcov dom asi nie je miesto pre nich. Chceme zvyšovať ľaťku pre kresťanov ovplyvnených konzumnou kultúrou a zároveň ju maximálne znižovať pre ľudí, ktorí Ježiša ešte len hľadajú. KMENE sú úžasným spôsobom, ako dosiahnuť oboje:-)

MOHOL BY SOM AJ JA ČASOM VIESŤ DOMÁCU MISIJNÚ KOMUNITU Otcovho domu?
Určite áno! Cieľom všetkého čo robíme je zmocňovať ľudí a budovať kvalitných vodcov, ktorí budujú ďalších vodcov. Priprav sa na to, že ako syn & dcéra Otcovho domu budeš neustále vyzývaný & hádzaný do vody. Nechceme, aby si spohodlnel. Chceme, aby si neustále rástol, bol človekom vplyvu a bol aktivovaný v daroch & povolaní, ktoré ti Ježiš dal. Ak by si rád videl takúto Misijnú komunitu Otcovho domu vo svojom okolí, tak mi napíš na vladozak@gmail.com a proces prípravy sa môže začať:-)

Ak máš v otázke Kmeňov & Misijných komunít OD akékoľvek otázky, tak mi prosím napíš.

za Otcov dom,

Vlado Žák

Autor:Vladimír Žák

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.