Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

Na tom najlepšom mieste

Kategórie: Blog,Ivana Slaminková /Nepál/

calling

„Si na tom najlepšom mieste…“. To je veta, ktorá mi prechádza v mysli takmer každý deň, čo som tu. Nebudem klamať, že je to jednoduché. Často za ňou nasleduje „aj keď“. A nielen jedno „aj keď“. Aj keď ti chýba rodina. Aj keď nemôžeš objať ľudí, ktorých miluješ. Aj keď nemôžeš len tak sedieť v obývačke s najlepšími priateľmi a hovoriť o živote. Aj keď nemáš elektrinu a sedíš večer po tme pri sviečke. Aj keď máš na obed každý deň ryžu, ktorú až tak veľmi nemáš rada. Aj keď ti je zima a obliekaš si štvrtú vrstvu oblečenia. Aj keď nemáš Vianoce s blízkymi, ktoré máš tak veľmi rada. Aj keď…

Po „aj keď“, ale väčšinou prichádza „lebo“. A to je moment, kedy sa premieňa smútok na radosť, ľudské na Božie, dočasné na večné. Som na tom najlepšom mieste, lebo aj napriek všetkým „aj keď“, mám úžasný pokoj. Lebo sa teším, že ženy, ktoré by inak boli na ulici a ich deti v domovoch, môžu každé ráno prísť do práce s úsmevom na tvári a vedomím, že majú hodnotu. Lebo môžem vidieť uzdravené srdcia a to, ako je Ježiš dosť. Lebo milujem vidieť rozžiarené tváre detí, ktoré chvália Pána a vedú k Nemu ostatných okolo. Lebo nikdy nezabudnem na tie oči plné očakávania, keď rozdávame vianočné darčeky pre deti, ktoré majú len nás. Lebo môžem byť tohto všetkého súčasťou. Lebo som pri Ňom bližšie, ako som bola kedykoľvek doteraz a viem, že je to stále len začiatok. Lebo…

Nie, nie je to jednoduché. Ale nie je to ani ťažké. Kvôli tajomstvu, ktoré je za tým celým. Láska k Nemu a silná túžba plniť Jeho vôľu. Všetko iné, ako kráčam touto cestou, kdesi zomrelo alebo postupne zomiera. Lebo jediné na čom naozaj záleží, je byť v strede vôle Toho, ktorého milujem a nasledujem, nech to čokoľvek zahŕňa alebo stojí. Tešiť Jeho srdce každý deň a tešiť sa z toho, ako On teší to moje, aj keď sú tu tie „aj keď“. To miesto, niekde najhlbšie v mojom vnútri, nemôže zaplniť, uspokojiť nič a nikto iný ako On sám. A o tom sú moje takmer 2 mesiace tu v Nepále. O zapĺňaní tohto miesta Ním samým. A mnoho „aj keď“ zrazu mizne a pribúda tých „lebo“.

Byť v Jeho vôli a plniť ju, neznamená, že to bude vždy jednoduché. Znamená to ale, že tam bude s tebou a niečo v tebe vie, že by si to nevymenil za nič na svete. Objav to, prečo ťa stvoril a choď za tým, nech to stojí čokoľvek. On vie najlepšie, ako ťa spraviť naozaj šťastným. Možno sa ti bude zdať, že to stojí veľa. Možno stratíš svoj život. Získaš ale oveľa viac. Život, ktorý bude naozaj bohatý a poklady, ktoré ti už nikto nevezme. A až vtedy začneš naozaj žiť.

Autor:Ivanka

One Response to "Na tom najlepšom mieste"

  1. Vladimír Žák Publikované 10.01.2016 o 18:14

    sme na teba hrdí Ivanka!!!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.