Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

Pozor na predsudky

Kategórie: Z Vladovho pera

LISTY DÁVIDOVI  ‪#‎letterstoDavid‬
judging-othersSynku – davaj si pozor na ludi, ktori su si vzdy isti svojou pravdou a udalosti vokol seba si interpretuju cez vopred nastavene okuliare predsudkov a hladanie imaginarneho nepriatela.

Existuje sirsie chapanie sveta nez len to, ci je clovek pro-rusky alebo pro-americky, ci bol za alebo proti referendu alebo ci je clovek za Fica alebo proti Ficovi. Veci su len zriedkakedy cierno-biele. Extremne strany si vzdy hladaju spolocneho nepriatela na to aby dokazali zjednotit inak nezjednotitelnych ludi.

Strach je velky a uspesny motivator a ludia si rychlo oblubia toho, kto im ukaze koho nenavidiet. Ty vsak poznas lepsiu cestu – cestu lasky a ucty ku kazdemu cloveku – aj voci tym, s ktorymi nesuhlasis. Boh dal cloveku moznost volby a respektuje ju nez ohladu ma to ako sa clovek rozhodne. Laska a strach su nepriatelia na zivot a na smrt. Zatial co strach ludi sudi, laska miluje a vzdy hlada v cloveku otlacky prstov jeho Stvoritela. Laska nad strachom napokon vzdy zvitazi.

 

„Neodsudzujte iných, nebudú odsudzovať ani vás. Lebo tak ako sa vy správate k iným, budú sa správať aj k vám. Ako to, že vidíš smietku v oku iného, ale brvno vo vlastnom oku nepozoruješ? Ako môžeš povedať inému: Dovoľ, aby som ti vybral z oka smietku, a brvno vo vlastnom oku ti neprekáža?Odstráň najprv brvno zo svojho oka, a až potom budeš dobre vidieť, aby si mohol vybrať smietku z oka svojho blížneho.“ (Matúš 7:1-5)

 

Autor:Vladimír Žák

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.