Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

Pridaj sa ako dobrovoľník do prvých línií

Kategórie: Blog


Milí priatelia,

Momentálne je situácia medzi ľuďmi bez domova pomerne vážna, karanténne mestečko je plné a aj nocľaháreň Depaul vytvorila vlastnú Covid zónu, kde majú umiestnených klientov. 

Z organizácie Depaul nás prosia o pomoc s nájdením dobrovoľníkov v tejto pre nich veľmi neľahkej situácii a to:

1. pomoc dobrovoľníkov v neCovidovej časti na poobedných (cca od 17tej do 22tej) a/alebo na večerných (od 19tej do 22tej).

2. Covidová časť nocľahárne – ak sa nájdu takýto odvážlivci, môžu sa ozvať, pomoc budú rozdeľovať podľa potreby počas celého dňa.

3. pomoc v Útulku sv. Lujzy, kde sú starší ľudia bez domova a viac sa to podobá na zariadenie sociálnych služieb pre seniorov. Situácia tam je však taká, že sú tam tiež Covidový klienti, takže tam môžu ísť ľudia, ktorí si na to trúfnu (alebo sú po Covide).

Štandardnou súčasťou práce by bola dobrovoľnícka zmluva a ochranné prostriedky. Kto by chcel, mohol by ísť aj na dohodu o vykonaní práce/pracovnej činnosti.

Záujemcovia môžu vyplniť nasledujúci dotazník a z organizácie Depaul ich budú kontaktovať – https://forms.gle/cZRLMmrzJKAXvXwY7

Zároveň vás prosíme aj o modlitby za Depaul a ľudí, ktorí slúžia tam, nakoľko už majú nakazených aj niekoľkých zamestnancov. 

Autor:Vladimír Žák

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.