Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

Vodný krst & piknik O.D. 22.9 na Draždiaku

Kategórie: Blog,Naše aktivity

V nedeľu 22.9 poobede pripravujeme vodný krst Otcovho domu. Ak by si mal záujem, prípadne vieš o niekom, kto by rád spravil toto verejné rozhodnutie, tak napíš na email, alebo nám daj vedieť v nedeľu v OD.
Krst bude o 15:30 na jazere Draždiak zo strany nemocnice. (viď. mapku)

Všetkých domácich zboru O.D. povzbudzujeme, aby prišli povzbudiť našich vzácnych krstencov na tomto „radostnom pohrebe“ a zároveň si priniesli deky & jedlo na spoločný piknik. 

Niekedy sa ma ľudia pýtajú, či musí byť najprv viera a až potom krst… či to nemôže byť v opačnom poradí? (ako býva na Slovensku častokrát zvykom, že človek je pokrstený/á ako bábätko a neskôr v živote sa rozhodne pre Ježiša). Božie slovo však jasne hovorí, že „tí, čo uverili, dali sa pokrstiť…“ Skutočný biblický krst je vždy na základe slobodného a dobrovoľného rozhodnutia samotného človeka (nie jeho rodičov, akokoľvek dobre to môžu myslieť) Vodný krst je tiež dôležitým krokom poslušnosti voči Písmu. Je vonkajším prejavom vnútorného rozhodnutia nasledovať Krista, ochoty zomierať sám sebe a žiť v novote života (Rimanom 6). Ak si tento krok ešte neurobil, ale cítiš, že Duch Svätý ťa do toho volá, tak ťa radi uvidíme túto nedeľu o 15:30 pri jazere Draždiak (od strany nemocnice – viď mapku) a pre istotu zbal aj plavky?
P

Autor:Vladimír Žák

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.