Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

Skutoční hrdinovia (slovo z pohrebu p. Okresovej)

Kategórie: Z Vladovho pera

SKUTOČNÍ HRDINOVIA sa nerodia na MTV ‪#‎letterstodavid‬ ‪#‎listyDávidovi‬

Drahý Dávid,
dnes zomrela jedna úžasná, statočná Božia princezná BETKA OKRESOVÁ. Kiež by si ju stihol spoznať. Markíza ani JOJka o jej príbeh asi nezakopnú, na FB nenájdeš žiadne SELFIE fotky jej „dokonalého života“ – ale dnes celé NEBO oslavuje život & obetavosť tejto skrytej hrdinky! Posledných 22 rokov strávila tým, že sa denno-denne starala o svoju postihnutú vnučku Ivanku, aby jej dcéra (a Ivankina mamina) Ivetka mohla chodiť každý deň do práce a tak zabezpečiť rodinu. (keďže ten, kto mal byť živiteľom rodiny to vzdal a opustil ich v deň, keď sa dozvedel, že jeho dcéra je postihnutá.)

Včera som babke BETKE sľúbil, že ak bude papať a zosilnie, tak si ťa bude môcť budúci týždeň podržať na rukách. Tento sľub už žiaľ nedodržím. Mám však nádej, že jedného dňa – o veľa, veľa rokov, ju spoznáš a v nebi ju na rukách podržíš ty:-)

Synku, chcem aby si vedel, že skutoční HRDINOVIA sa nerodia na MTV, nerodia sa na javisku pred žiarami reflektorov, ani na stránkach slovenského bulváru. SKUTOČNÍ hrdinovia sa rodia v skrytosti! Neočarí ich potlesk davu a nie sú oplyvnení názorom väčšiny. Jednajú na základe svojich hodnôt, presvedčenia a charakteru. Odmenou pre nich nie sú potlesk, peniaze, kariéra, popularita ani ľudská sláva, ale hlboká RADOSŤ z toho, že KONALI SPRÁVNE. Ján Hus, Luther, Martin Luther King Jr., Štefánik, Viktor Frankl, Nicholas Winton, Matka Tereza, Nelson Mandela a mnohí ďalší by o tom vedeli rozprávať svoje. Tým najväčším HRDINOM však navždy bude Ježiš Kristus, ktorí dal ľudstvu ten najväčší príklad obetavej lásky.

Dnes vzdávam úctu týmto 3 HRDINKÁM – našim princeznám z Devínskej N.Vsi – mamine Iveta Okresová, dcérke Ivanke a babičke Betke, ktorá nás dnes opustila. Človek asi nikdy nepochopí a neocení, ale NEBO pozná ich príbeh.

Autor:Vladimír Žák

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.