Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

STANOVISKO k vražde VIOLY MACÁKOVEJ a klamstvám bulváru

Kategórie: Blog

Vzhľadom na niektoré mediálne konšpirácie ohľadom vraždy našej drahej Violky Macákovej by sme sa radi vyjadrili ku 2 veciam:

1.Violka Macáková bola súčasťou nášho kresťanského spoločenstva Apoštolskej cirkvi – Otcov dom v Bratislave. Nesmierne nám chýba a s jej stratou aj spôsobom, akým zahynula sa tieto dni ako jej priatelia vysporadúvame veľmi ťažko.

2. Vzhľadom na žiadosť policajných vyšetrovateľov, s ktorými ako kresťanské spoločenstvo od začiatku spolupracujeme ako aj prebiehajúce vyšetrovanie sme boli v prvotnej fáze požiadaní neposkytovať ohľadom Violky žiadne ďaľšie informácie. Modlíme sa za múdrosť pre vyšetrovateľov, skoré nájdenie a potrestanie páchateľa/páchateľov, a aby nielen z úcty k Violke vyšla pravda najavo!

3. Zaujať stanovisko ku všetkým krivdám a klamstvám, ktoré o nás niektoré bulvárne médiá napísali by vzhľadom na ich množstvo asi zabralo celú knihu. Azda spomeniem len dve pravdivé informácie, ktoré v médiách na našu adresu zazneli:

A. Áno – sme štátom uznaná kresťanská protestanská cirkev letničného charakteru. (nie každý veriaci kresťan sa musí automaticky radiť k najväčšej denominácii na Slovensku). Nie sme žiadna sekta a nepraktizujeme žiadne sektárske praktiky! Naše nedeľné bohoslužby a stretnutia sú všetky verejné. Každý môže dobrovoľne prísť a odísť ako sa mu ráči. Finančného príspevku od štátu sme sa ako samostatný zbor Apoštolskej cirkvi z princípu vzdali, pričom všetky naše aktivity si financujeme z vlastných prostriedkov – primárne dobrovoľných príspevkov návštevníkov a grantov.

B. Áno – na základe učenia Biblie krstíme ľudí vo vode ponorením a to len na základe ich vlastného rozhodnutia a vyznania viery – presne tak ako to robili aj prví kresťania. (áno – v teplých mesiacoch krstíme verejne aj na jazerách).

Takmer všetko ostatné napísané bulvárom na našu adresu sú účelové krivdy a klamstvá. To, za akým cieľom boli písané ostáva pre nás na tento čas záhadou.  Vzhľadom na naše poslanie a víziu nemáme chuť ani čas doťahovať sa s bulvárom, s ktorým, žiaľ, žiaden dialóg nie je možný. Súd ponechávame v Božích rukách a na múdrosti a zrelosti čitateľov.

Ďakujeme za pochopenie,

Za vedenie zboru Apoštolskej cirkvi Otcov dom
Pastor zboru Vlado Žák

Autor:Vladimír Žák

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.