Follow Us………

 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • Email
 • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

Daruj 2-3% dane Otcovmu domu

Kategórie: Blog,Naše aktivity,Zo života spoločenstva

Darujte Otcovmu Domu 2-3% zo svojich daní. Podporíte tým evanjelizačné aktivity pre deti & mládež Otcovho domu a nič Vás to nestojí:-)

Údaje pre darovanie 2-3% pre Otcov Dom sú nasledovné:
IČO/SID: 42447623
Právna forma: občianske združenie
Názov: „Otcov Dom Slovensko“
Sídlo: Beňadická 36, 851 06 Bratislava – Petržalka

Postup pri darovaní časti dane je nasledovný:

FYZICKÉ OSOBY

 • ZAMESTNANCI, ktorým robí daňové priznanie zamestnávateľ
 1. V prípade, že daňové priznanie nepodávate sami, do 15. februára 2024 poproste vášho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie zaplatenných preddavkov na daň.
 2. Potom si od neho vypýtajte tiež Potvrdenie o zaplatení dane. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2023 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2023 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2023 dobrovoľnícky pracovali. (viac nižšie časť ! Dobrovoľníctvo)
 3. Doplňte vaše údaje a tiež údaje Otcovho Domu do tohto Vyhlásenia a tiež sumu vašich 2% alebo 3% (z predchádzajúceho kroku).
 4. Vyhlásenie a Potvrdenie o zaplatení dane príp. potvrdenie o dobrovoľníctve je potrebné doručiť na daňový úrad podľa vášho bydliska najneskôr do 30. apríla 2024.

! DOBROVOĽNÍCTVO: Ak ste v roku 2023 odpracovali 40 a viac hodín dobrovoľníckej práce pre akúkoľvek organizáciu (aj mimo Otcovho Domu), môžete darovať až 3% z Vašich daní. V takom prípade požiadajte túto organizáciu o vystavenie potvrdenia o tom, že ste u nich boli dobrovoľníkom a priložte ho k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane.

Dobrovoľníci v Otcovom dome

Ak ste boli v roku 2023 dobrovoľníkom minimálne 40 hodín v Otcovom Dome a chcete potvrdenie na darovanie 3% dane, stiahnite si jeho vzor priamo tu a vyplňte ho (Vaše údaje a dátumy s počtom hodín Vašej dobrovoľníckej práce. Pri dátumoch našich stretnutí v roku 2023 nájdeš môžeš vychádzať primárne z nedeľných stretnutí, plus dobrovoľníckej práce pri úprave našich nových priestorov. Tie prebiehali primárne od júla – septembra 2023.

Vyplnené tlačivo nám zašlite na náš mail otcovdombratislava@gmail.com Keď Vám ho odošleme opečiatkované a podpísané, priložte ho k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane. 

 • FYZICKÉ OSOBY, ktoré si samé podávajú daňové priznanie 
 1. Vypočítajte si:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2023 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2023 dobrovoľnícky pracovali. Viac info pozri vyššie časť Dobrovoľníctvo.
 2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% (3%) z dane v prospech Otcovho Domu. Údaje nájdete vyššie.
  Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.03.2024) na Váš daňový úrad podľa Vášho bydliska a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
  ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Daňovému priznaniu je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!

PRÁVNICKÉ OSOBY

 1. Vypočítajte si Vaše 1,0% (2%) z dane z príjmov právnickej osoby. V daňovom priznaní pre právnické osoby – časť VI. sú už uvedené kolónky na poukázanie 1,0% (2%) z dane v prospech 1 prijímateľa.
  Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť o Otcovom Dome, nájdete vyššie.
  a) Ak právnická osoba (firma) v roku 2022 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2023 (zvyčajne do 31.3.2023) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,0% z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,0% z dane
  b) Ak právnická osoba (firma) v roku 2022 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2023 (zvyčajne do 31.3.2023) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2% z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2% z dane.
 2. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad – zvyčajne podľa Vášho sídla  a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Ďakujeme, že si sa rozhodla/ rozhodol  podporiť Otcov Dom aj takouto formou 🙂

Autor:Vladimír Žák

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.