Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

Na srdci záleží

Kategórie: Ivana Slaminková /Nepál/,Otcov dom vo svete

Je piatok večer. Po trojhodinovom lete z Bangkoku, stojím spať na nepálskej pôde a čakám na letisku na Martinku Vravcovú. Mám asi hodinku, kým ju Fly Dubai vylodí, a tak rekapitulujem posledné dni. Niekoľko týždňov dozadu som dostala mail, ktorý ma zaviedol do Thajska. Team ľudí, slúžiaci v oblasti vnútorného uzdravenia, sa rozhodol prísť do Ázie a investovať do misionárov Iris Global (ministry Heidi Baker). Navštívili Kambodžu, Thajsko a Čínu. Pozvanie som dostala aj ja a rozhodla som sa ísť. Mnohí poznáte moje svedectvo a aj napriek tomu, že prešli viac ako 2 roky, keď sa môj život úplne zmenil, vnímala som, že som stále paralyzovaná strachom. Strachom, že ma ľudia okolo znovu zradia, že mi ublížia, že im jednoducho nemôžem veriť a nemôžem im o sebe hovoriť. Aj napriek tomu, že Boh liečil moje srdce celý ten čas, videla som, že môžem ísť ešte ďalej a hlavne, že On ma chce uzdraviť tak, aby som sa nesnažila chrániť samú seba tým, že nedovolím ľuďom, aby sa ku mne priblížili, nedovolím im spoznať ma, ale úplne dôverovala Jemu, že ľudí, ktorých mám okolo mi poslal On, aby ma mali radi.

Čo ma dostalo úplne, keď som zvažovala, či ísť alebo nie bolo, keď mi ukázal, čo sa stane, keď rana na mojom srdci nebude vyliečená úplne. Často sme zameraní v uzdravení len na telo. Modlíme sa za uzdravenie bolesti hlavy, za zrak pre nevidiacich, za choré nohy, rakovinu a to všetko je úžasné. Predstav si ale, že máš na nohe otvorenú ranu. Ranu, ktorá sa nelieči, nedezinfikuje, neošetruje. Je plná infekcie a môže ťa úplne zastaviť od toho, aby si vôbec chodil. Ak aj chodíš, cítiš, že to nie je ono, že nemôžeš chodiť úplne slobodne. A tým, že sa o ňu nestaráš, to bude pravdepodobne ešte horšie. Nejako takto mi Boh ukázal, čo sa deje, ak sa nestaráme o rany na našom srdci, duši. Život, ktorý pre teba Boh zamýšľal, plán, ktorý s tebou má sa len ťažko naplní, ak za ním nie si schopný bežať. Nevieš bežať naplno, slobodne, voľne, ani radostne, ak si zranený a tá rana nie je zahojená. Spomaľuje ťa, brzdí ťa a môže ťa úplne oddeliť od zámeru, ktorý Boh s tebou má. A hádaj čo, to ani náhodou nie je Božia vôľa pre teba. Keď si sa pre Neho rozhodol, nedal ti len lístok do neba. Dal ti nový život už tu na zemi, ktorý pre teba vysníval a chce, aby si v ňom bežal naplno, slobodne, aby si si ten beh s Ním vychutnal a dobehol do cieľa.

Tak som išla a vďaka ľuďom, ktorým horí srdce práve preto, aby Božie deti chodili slobodne a neboli ničím zastavené od plného života, aj ja dnes bežím rýchlejšie a radostnejšie. A neodpustím si povzbudiť ťa, aby si skúmal, čo ťa dnes brzdí od toho, aby si bežal naplno. Je to strach? Hanba? Sklamanie, ktoré si zažil? Neodpustenie? Potláčané emócie? Boh s tým chce jednať a chce ťa vidieť úplne slobodného. Zameraj sa tieto dni viac na svoje srdce a zisti, či nie je náhodou trošku zanedbané. Z neho totiž pramení život.

Neskôr večer už sedím s Martinkou pri stole a vytešujem sa z Horalky, slovenskej klobásy a ďalších dobrôt, ktoré som už celkom dlho nevidela 🙂 2 týždne, ktoré tu so mnou ona a Juditka strávili zbehli nesmierne rýchlo a zažili sme toho naozaj veľa. Pre mňa bolo veľkým povzbudením, že prišli, investovali seba, čas aj peniaze do mňa a tejto krajiny a okúsili život, ktorý tu žijem. Cez modlenie sa za ľudí na uliciach, outreach v dedinách, kde niektorí o Ježišovi ešte nikdy nepočuli, povzbudenie misionárov, ktorí tu žijú, tiež našich žien v Beauty for Ashes až po možnosť veľa prijať na prorockej konferencii, ktorá tu akurát bola a omnoho viac. Zdieľanie konkrétnych svedectiev nechám na nich, je ich tak veľa 🙂

003

Dnes sa môj život vracia späť “do normálu“ 🙂 V Beauty for Ashes sa to hemží objednávkami, pracujem na zdokumentovaní procesov, aby noví ľudia mohli byť efektívnejšie zaškolení a počas zamyslení veľa hovoríme o uzdravení, ku ktorému máme prístup cez Ježiša. Do teamu k nám prišla ďalšia baba, ktorá plánuje zostať najmenej rok, dva a preberie viacero mojich úloh, nakoľko sa v koncom mája chystám na Slovensko. Predo mnou je teda niekoľko týždňov do odchodu, ktoré verím, budú plné Jeho prítomnosti ešte oveľa viac.

Autor:Ivanka

One Response to "Na srdci záleží"

  1. Vladimír Žák Publikované 10.04.2016 o 10:39

    dakujeme Ivka! Vzdy s radostou citame o vsetkom, co zazivas:-)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.