Follow Us………

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Email
  • iTunes

Pridaj sa na našu nedeľnú oslavu/bohoslužbu

+

#2 AZUSA NOW

Kategórie: Blog,Otcov dom vo svete

azusa_now

Kráčame ku vchodu vlakovej stanice v Bratislave, aby sme privítali návštevu z Californie. Skvelé miesto na privítanie – hovorili sme si trochu ironicky, keď sme videli nehostinnú stanicu a jej okolie – prvý obraz nášho hlavného mesta. A potom sa vynorili. Spoza vestibulu ku nám kráča skupinka študentov z mojej terajšej školy (BSSM). Investovali svoj čas a peniaze, aby prišli na svoj misijný výlet do krajiny, o ktorej predtým možno ani nepočuli. Keď sme ich vtedy pred rokom sprevádzali, netušila som, že ani nie o pol roka neskôr, budem aj ja súčasťou tej istej školy.

Keď som v septembri nastupovala do prvého ročníka, neskutočne som sa tešila na môj misijný výlet. V hlave som si robila plány kam asi pôjdem – možno Južná Amerika? Alebo Afrika? Ktorú krajinu budem môcť požehnať? Misijné výlety sú úžasné – možnosť spoznať nové karajiny, kultúry, modliť sa za ľudí, za národy, povzbudiť, hovoriť o tom, aký je Boh dobrý a aký úžasný plán má pre náš život, vytvárať mosty, po ktorých k nemu môžu kráčať bližšie.

Aké prekvapenie a sklamanie väčšiny študentov nastalo, keď nám oznámili, že tento rok to bude celé trochu inak – žiadna možnosť výberu. Celá škola (1. 2. aj 3. ročník – viac ako 2000 študentov, z toho asi 60 % medzinárodných z celého sveta) pôjde tento rok na to isté miesto – do Los Angeles! Čože??? To nám nedajú možnosť voľby? Máme ísť na misiu len o kúsok južnejšie v Californii? To hádam nie! No dnes, o niekoľko mesiacov neskôr si neviem ani len predstaviť lepšie miesto na celej planéte, kde by som chcela byť radšej, ako práve v L. A. Teraz poznám obrovský význam tejto cesty.

Predstavte si štadión – obrovský športový štadión (L. A. Memorial Coliseum), v ktorom bude chváliť Boha spolu asi 150 tisíc ľudí! A to všetko v L. A. – v meste, ktoré tak veľmi potrebuje svetlo a zmenu, ktoré je duchovne tak temné (Hollywood, hudobný priemysel, štvrte, v ktorých sa ľudia boja vyjsť na ulicu pre skupiny gangov, bezdomovci atď.) a zároveň tak „hladné“. Dvetisíc študentov bude po celom, takmer 4 – miliónovom meste rozdelených do zón a celý týždeň bude v uliciach rozdávať modlitby a objatia, jedlo, organizovať akcie pre rodiny s deťmi, hry, slúžiť v zboroch, viesť ľudí k Bohu, oslobodzovať, prorokovať, uzdravovať – šíriť lásku, radosť a pokoj – ako v nebi tak i na zemi – špeciálne v L. A. ! Historická chvíľa!

azusanow

S vízou, ku ktorej sa pripojila naša škola – a síce zopakovať udalosť známu ako „Azusa street“ po 110 rokoch a naštartovať tak nanovo prebudenie v celej Amerike, prišiel kresťanský líder Lou Engle, ktorý sa venuje štúdiu začiatkov globálenho letničného hnutia a prebudenia, špeciálne „Azusa street“. So skupinou 50 mladých ľudí sa 40 dní modlil a postil za nový hlad po Duchu svätom v celej Californii a Amerike.

ČO JE AZUSA STREET…

Azusa – pôvodný názov pochádza z indiánskeho (pôdného amerického domorodého) slova „zázrak“ – prýkrát ho zaznamnal Juan Crespi v roku 1796. Vtedy sa Azusa spájala so starou indiánskou dedinou v San Gabriel Canyon. Mladé indiánske dievča Coma Lee sa tam často modlilo a postilo za uzdravenie svojho ľudu. Raz sa Coma modlila za svojho náčelníka a ten bol zázračne uzdravený. Neskôr ju on sám pomenoval Azusa, aby si tak pripomenul svoje uzdravenie. Azusa počas niekoľkých rokov pokračovala vo svojej službe uzdravovania, známej v celej Južnej Californii.

V roku 1906 potom nastalo obrovské vyliatie Ducha svätého v Californii a pokrstení v Duchu boli spolu všetci, ľudia z celého sveta, bielej i tmavej pleti, hispáci, ázijci, pôvodní obyvatelia a všetci začali hovoriť rozličnými jazykmi (porov. Sk 2).

AZUSA NOW

Hlavná udalosť na štadióne v L. A. bude v sobotu 9. apríla. My študenti však odchádzame do L. A. na celý týždeň predtým už v pondelok ráno 4. apríla. Môj tím bude slúžiť v Hollywoode, Koreatown, v hispánskom zbore, kde budemem viesť worship. Celá škola sme sa na túto chvíľu pripravovali dlho, od začiatku školského roka – modlitby, pôst a hlavne Jeho prítomnosť. To, ako nás Boh viedol je úžasné. Nie je náhoda, že sme to práve my, ktorí sme na škole tento rok, že budeme súčasťou Azusa. Je to veľké privilégium, ale aj zodpovednosť. Je to historický moment. Teraz si ešte nevieme ani predstaviť, aký obrovský dopad bude mať toto dobrodružstvo. Prebudenie, ktoré nastane si každý z nás odnesie do svojej krajiny, do svojho národa.

ZÁZRAK

Boh ma neskutočne požehnal – naučila som sa, že dokážem žiadať o pomoc, že nemusím byť perfektná, že som krásna, že som milovaná, že som „dosť“, úplne dostatočná 🙂 Týmto sa chcem veľmi poďakovať vám, ktorí ste ma na Azusu podporili, úžasnej Kristínke a špeciálne môjmu anonymnému sponzorovi. Nečakala som to, Daddy (Boh) ma zasa prekvapil, je v tom dobrý! Za 4 hodiny som fundraisovala oveľa viac ako som potrebovala, takže som mohla podporiť aj ostatných v mojej skupine! Ďalší zázrak na mojom zozname. ĎAKUJEM!

AKO MA BOH MENÍ …

Sedela som včera v hypermarkete, jedla kúsok pizze a sledovala ľudí s nákupnými vozíkmi. Otočím sa ku stolu naľavo od môjho stola: rodinka – starí rodičia sediaci na jednej strane a ich vnuk oproti nim. Jedia a usmievajú sa a vnúčik niečo vysvetľuje. Taký bežný obraz bežného dňa. Nerozumiem. V očiach cítim ten známy tlak a po tvári mi tečú slzy. Ťažko ich zastaviť. Zajakavo vysvetľujem Cindy sediacej oproti mne, že neviem prečo plačem, prečo ma to tak dojíma. Obraz, ktorý by vo mne pred časom nevzbudil takúto špeciálnu emóciu. Pozriem napravo – párik manželov, ktorí si rozdeľujú obrovskú kopu zmrzliny – „prelievajú“ z jedného pohára do druhého a ja začnem vzlykať ešte viac. Cítim, ako mi Boh hovorí, že to on ma mení a ukazuje mi ľudí tak, ako ich vidí on, ako svoje deti, ktoré miluje. A teraz ich tak vidím – pre niekoho možno normálna vec, pre mňa ďalší obrovský objav. Som šťastná, že vidím cez novú optiku – ďalší bod na zozname „čo som sa nové naučila“. A Cindy na mňa uznanlivo pozerá a pozerá, so šťastným výrazom v tvári: „milá moja, my dear, si pripravená. Si pripravená na Azusu!“ :)))

LAnew_web_disconnect_2

Slavka

Redding (California)

Prečitaj si tiež: https://www.otcovdom.com/1-gold-zlato/

Autor:editor1

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.